Masz pytania? +48 (22) 632 10 85

Technologie

Niezależnie od tego co jest celem, czy kontrola dźwięku w przestrzeni architektonicznej, czy też stworzenie wyjątkowego wnętrza, pokrycia Soundcheck™ są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. System pokryć Soundcheck zapewnia tłumienie dźwięku z kinową jakością i jednocześnie pozwala na tworzenie interesujących wnętrz, dzięki swojej wspaniałej, ciepłej i bogatej fakturze. To jednak nie wszystko! Pokrycia Soundcheck są niezwykle wszechstronne – umożliwiają one dowolne zestawianie różnych elementów składowych systemu i tworzenie całkowicie nowych i wyjątkowych rozwiązań. Jedyną barierą jest wyobraźnia.


Szczegóły systemu Soundcheck

Czym jest Soundcheck?
Kluczowym komponentem systemu pokryć Soundcheck jest bogata gama sprawdzonych i wypróbowanych profili do mocowania tkanin, przeznaczonych zarówno do zastosowań dekoracyjnych, jak i akustycznych. Dzięki pomocy naszych zespołów montażowych, systemy pokryć Soundcheck mogą być przygotowywane do montażu bezpośrednio w miejscu ich instalacji, co zapewnia wyjątkową elastyczność, doskonały poziom wykończenia i eliminuje konieczność sporządzania szczegółowych rysunków lub dokładnych pomiarów miejsca instalacji.

Łącząc specjalizowane tkaniny z wypełnieniami dźwiękochłonnymi oraz, jeśli to konieczne, z odpowiednimi konstrukcjami kompozytowymi, nasze standardowe systemy mogą spełnić najbardziej wymagające kryteria tłumienia dźwięków stawiane przez architektów i konsultantów ds. akustyki.

Wraz z wszystkimi naszymi systemami oferujemy porady dotyczące doboru i zastosowań tkanin i materiałów oraz pomagamy w spełnianiu nawet najsurowszych wymagań przeciwpożarowych. Dzięki naszym bogatym doświadczeniom, opracowaliśmy setki rozwiązań opartych na standardowych systemach pokryć Soundcheck dla wielu różnych klientów na całym świecie.

Oprócz naszych standardowych systemów Soundcheck, rozszerzyliśmy nasze możliwości produkcyjne i montażowe o możliwość świadczenia specjalistycznych usług akustycznego wykończenia wnętrz. Wyniki tej specjalistycznej działalności można spotkać w wielu prestiżowych projektach, takich jak Sala Plenarna Sejmu, Multikino Złote Tarasy w tym Sala Premierowa, Kino Max FILM w Siedlcach, Multikino Ryga, Cinema 3D w Świdnicy, SCK Starachowice, Klub Muzyczny w Gliwicach.

Jak działa nasz system?

Profile
W pierwszej kolejności montuje się profile systemu Soundcheck, które można mocować do niemal każdego rodzaju konstrukcji: od ścian murowanych, po gipsowo-kartonowe. Profile te tworzą ramę. Profile mogą być przycinane na dowolną długość i są dostępne w wersjach o wielu różnych przekrojach. Większe przekroje zapewniają większy stopień tłumienia dźwięków, natomiast przekroje mniejsze umożliwiają bardziej precyzyjną korekcję akustyki pomieszczeń.

Płyty, panele akustyczne
Gdy tłumienie dźwięków jest krytyczne, należy dobrać odpowiednie wypełnienie z bogatej gamy wypełnień z materiałów o wysokich zdolnościach dźwiękochłonnych, takich jak Basotect™, które dostępne są w różnych grubościach i które montuje się na ścianach, pomiędzy profilami.

Tkaniny akustyczne
Pomiędzy profilami rozciąga się tkaniny akustyczne, które oferujemy w bogatej wersji wzorów, faktur i kolorów. Krawędzie tkanin są estetycznie podwijane, co umożliwia całkowite zasłonięcie znajdujących się pod nimi profili i wypełnień. Tkaniny utrzymywane są w napięciu, co zapewnia ich perfekcyjny, dekoracyjny wygląd.

Elastyczna budowa systemu
Profile to podstawowe elementy naszego elastycznego systemu. Każdy z nich można uzupełniać, tworząc w ten sposób nieskończone bogactwo rozwiązań.

System Soundcheck 5 stosowany jest głównie z wypełnieniem do dekoracyjnych wykończeń tkaninowych drzwi i ścianek, w przypadku których wymagany jest minimalny poziom tłumienia dźwięku.

System Soundcheck 10 ma grubość co najmniej 10mm. Jest on również idealnym rozwiązaniem dla większości zastosowań dekoracyjnych.

System Soundcheck 32 jest standardowym systemem z oferty Soundcheck. Umożliwia on osiągnięcie doskonałego poziomu tłumienia dźwięków w szerokim paśmie częstotliwości. Soundcheck 32 posiada boczą szynę prowadzącą, dzięki czemu szczególnie dobrze nadaje się on do wykonywania ścianek i zakończeń.

Soundcheck 32v jest odmianą systemu Soundcheck 32. Jest on w pełni kompatybilny z Soundcheck 32, lecz posiada ściętą krawędź i elegancki, klinowy detal na linii łączenia paneli

Soundcheck 32s jest odmianą systemu Soundcheck 32. Jest on w pełni kompatybilny z Soundcheck 32, ale umożliwia uzyskanie detalu w postaci ciemnej szczeliny na linii łączenia paneli

System Soundcheck 57 ma grubość co najmniej 57mm. Został on zaprojektowany specjalnie dla kin, w których konieczne jest lepsze wytłumienie niskich częstotliwości. System Soundcheck 57 jest zgodny z rygorystycznymi standardami wyznaczonymi dla akredytacji THX.

Sprawdzony i wypróbowany
Podłoża wymagają minimalnego przygotowania. Profile Soundcheck, których montaż jest łatwy i szybki, wraz z pianką Basotect ™ o klasie 0 lub z innymi podobnymi materiałami dźwiękochłonnymi zapewniają doskonałą estetykę wykończeń. System Soundcheck 32 umożliwia uzyskanie współczynnika tłumienia dźwięku sięgającego wartości 0,92 dla częstotliwości 1000 Hz. Systemy Soundcheck stosowane są w kinach, które uzyskały certyfikaty THX oraz w instalacjach spełniających inne uznane standardy akustyczne. Materiały systemów Soundcheck są albo z natury niepalne, albo poddawane obróbce uniepalniającej. Wszystkie składowe komponenty systemu Soundchceck zostały przebadane pod kątem niepalności przez Instytut Techniki Budowlane – Zakład Badań Ogniowych i spełniają normy PN-EN 13501-1,tkanina Soundcheck Trevira uzyskała klasę reakcji na ogień B-s1, d0, profile Soundcheck uzyskały klasyfikację B-s3, d0.

Poznaj naszych najbardziej zaufanych Partnerów »

Back To Top
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien